اکثر ورزش ها نیاز به زمین و محیطی دارند تا بتوان آن ها را انجام داد. در ساخت این زمین ها یک سری قوانین و استانداردها باید رعایت شود اما همیشه هم اینگونه نیست. در این مطلب قصد داریم شما را با عجیب ترین زمین های تنیس آشنا کنیم که احتمالا با دیدن آن ها تعجب خواهید کرد.

در مورد استانداردها و ابعاد زمین تنیس می توانید در این بخش بیشتر بدانید.

عجیب ترین زمین تنیس در آسمان

در دبی و برج العرب این شهر، مرتفع ترین زمین تنیس جهان با ارتفاع 210 متر و مساحت 415 متر مربع ساخته شده است. بازیکنان در این زمین چمن با دید پانوراما، از لبه یک ساختمان 300 متری در هوا معلق هستند.

این زمین تنیس در تاریخ 22 فوریه 2005 برای اولین بار میزبان مسابقات دوستانه  Dubai Duty Free Men’s بین آندره آغاسی و راجر فدرر قرار گرفت.

زمین تنیس برج العرب

زمینی کوچک با سقف منحنی

در کشور فرانسه و شهر پاریس یک باشگاه تنیس کوچک قرار دارد که به دلیل سقف منحنی شکل منحصر به فردش بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این زمین در سال 2000 ساخته شده است.

عجیب ترین زمین های تنیس

ویمبلدون انگلیس

از قدیمی ترین زمین های تنیس و پایگاه اصلی این ورزش، ورزشگاه Wimbledon در کشور انگلستان می باشد. ویژگی این زمین سقف قابل حرکت آن است که در سال 2009 ساخته شده است و در زمان 10 دقیقه ای می تواند باز و بسته شود.

ورزشگاه تنیس ویمبلدون

زمین تنیس بی نهایت

در کشور آمریکا یک زمین تنیس شخصی که تحت مالکیت فردی به نام JAMES GOLDSTEIN است، وجود دارد که به دلیل چشم انداز فوق العاده اش مورد توجه قرار گرفته است.

جالب ترین زمین های تنیس

زمین تنیس مونت کارلو

استادیوم Roquebrune Cap Martin در کشور فرانسه به دلیل وجود تپه های سنگی پروانس در یک طرف و وجود دریای مدیترانه در طرفی دیگر آن را به یک ورزشگاه فوق العاده تبدیل کرده است.

زمین تنیس مونت کارلو پاریس

عجیب ترین زمین تنیس زیر آب

یکی از عجیب ترین زمین های تنیس قرار است در زیر آب در کشور دبی ساخته شود. این طرح توسط فردی 30 ساله به نام کاتالای مطرح شده و دارای شیشه هایی چند لایه با مقاومت بالا و سقفی منحنی شکل است.

زمین تنیس زیر آب

به این مقاله چه امتیازی می دهید ؟
4.8/5 - (140 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *