تنیس را شاید می توان یکی از جذاب ترین ورزش های دنیا و حتی جذاب ترین ورزش دنیا دانست اما قطعا دلایلی برای ایجاد جذابیت و جذب افراد به این ورزش وجود دارد.

جذاب ترین ورزش دنیا

طبیعتا مزایای ورزش تنیس آن را مبدل به یکی از جذاب ترین ورزش های دنیا کرده است. اگر دوست دارید با اثرات مثبتی که این ورزش بر جسم و روح شما می گذارد آشنا شوید پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه نمایید.

حداقل آسیب

یکی از دغدغه های افرادی که به انجام ورزش مشغول اند آسیب دیدن است. در تنیس این آسیب به حداقل می رسد و اگر شما به صورت مناسب و اصولی به ورزش تنیس بپردازید و خوب بدن خود را پیش از بازی گرم کنید احتمال آسیب دیدگی شما بسیار پایین است.

کنترل احساسات

تنیس یکی از ورزش هایی است که در آن اگر کمی خشم یا ترس خود را کنترل نکنید و یا عجول باشید احتمال خطای شما به شدت افزایش می یابد.

در بسیار از تنیسورها رایج است که پس از هر ضربه در یک رالی قدرت بیشتری به توپ وارد می کنند که از عدم کنترل بر احساسات بوده و میزان خطا را مسلما افزایش میدهد. یکی از ویژگی های فوق العاده نوواک جوکویچ صبور بودن در رالی ها است که با انتخاب نقاط خوب و تداوم ضربات مطمئن منتظر فرصتی مناسب می ماند.

درگیری تمام بدن

تنیس علاوه بر اینکه یک سرگرمی محسوب می شود، یک ورزش هوازی بی نظیر است. در تنیس تمام عضلات و اندام های شما درگیر شده و در تمامی جهات حرکت می کنید.

دلایل جذابینت ورزش تنیس

بودجه متوسط

شاید بسیاری از شما گمان کنید که هزینه ورزش تنیس بسیار است اما باید به شما بگوییم که هزینه این ورزش تقریبا متوسط بوده و در ابتدای کار نیازی به خرید یک راکت فوق حرفه ای نیست. همچنین می توانید برای آموزش از کلاس های گروهی و چند نفره استفاده کنید.

محدود نبودن به مکان

ممکن است تعداد زمین های تنیس در هر شهر زیاد نباشد اما گستردگی مناسب دارد و در نزدیکی جایی که زندگی می کنید قطعا زمین تنیس وجود دارد.

مزایای ورزش تنیس و جذابیت آن

محدود نبودن به زمان

خوشبختانه زمین های تنیس سرپوشیده در تمامی باشگاه وجود دارد که می توان در پاییز و زمستان نیز به انجام این بازی پرداخت. البته این مورد تنها مخصوص فصول بارانی و برفی سال نیست و اگر در تابستان نیز آفتاب شما را آزار می دهد می توانید از این زمین ها استفاده کنید.

بهبود عملکرد ذهن

تنیس نیز مانند هر ورزش دیگری بر جسم شما تاثیر گذاشته و باعث تقویت عضلات و ماهیچه های بدن شده اما به تقویت ذهن شما نیز پرداخته و کمک کند تا بهترین تصمیمات ممکن را در لحظات مناسب گرفته و قبل از هر ضربه توسط ذهن بررسی کاملی انجام دهید.

  • در تنیس تمام اعضای بدن با هماهنگی یکدیگر فعال هستند.
  • نوع حرکت توپ به سمت شما بر اساس نوع ضربه ( فورهند فلت ، تاپ اسپین و یا اسلایس ) بازیکن مقابل متفاوت بوده و ذهن شما برای تشخیص آن و جایگری صحیح دائما در چالش است.

چرا تنیس جذاب ترین ورزش دنیا است

عدم نیاز به همراه

شاید جزو آن دسته از افرادی باشید که دوستان زیادی ندارند و یا اینکه دوستان شما اهل ورزش نیستند. برای بازی کردن تنیس شما تنها به یک پارتنر نیاز دارید که پیدا کردن آن یک نفر نیز معمولا کار دشواری نیست !

تنیس مناسب همه سنین

ورزش تنیس محدود به جنسیت یا سن خاصی نیست و هر فرد در هر سنی می تواند به انجام آن بپردازد.

تنیس برای همه سنین

تاثیرات مثبت ورزش تنیس و حداق آسیب ها و مشکلاتی که ایجاد می کند آن را به جذاب ترین ورزش دنیا تبدیل کرده است که افراد زیادی به سمت آن گرایش دارند.

به این مقاله چه امتیازی می دهید ؟
4.3/5 - (3 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *