اسکی روی آب آن طور هم که فکر می کنید پر هزینه و گران نیست و می توانید تجهیزات مورد نیاز را مانند ورزش اسکی روی برف اجاره کنید. این ورزش را حتما باید زیر نظر یک مربی با تجربه انجام دهید چرا که ممکن است دچار دچار آسیب های جدی شوید و مربی علاوه بر راهنمای شما وظیفه ی هماهنگی با قایقران را نیز دارد. در این بخش لیستی از هزینه اسکی روی آب را برای شما قرار دادیم.

هزینه اسکی روی آب چه تجهیزاتی را شامل می شود؟

این ورزش هزینه های مختلفی دارد که شامل موارد زیر می شود:

 • اجاره تجهیزات
 • هزینه بلیط
 • هزینه مربی

هزینه اجاره تجهیزات اسکی روی آب

اجاره تجهیزات در ورزشگاه آزادی :

 • هر سانس 500 هزار تومان
 • مدت زمان: 10 دقیقه

اجاره تجهیزات در آویدر (آبیدر) :

 • هر سانس 400 هزار تومان
 • مدت زمان: 12 دقیقه
 • این دریاچه در نزدیکی جنگل سیسنگان در مازندران و در 30 کیلو متری نوشهر است.

این هزینه سانس همراه با اجاره تجهیزات و مربی است.

در دریاچه ورزشگاه آزادی با قایق کشیده می شوید و در دریاچه سد آویدر و مجموعه 4Season Club واقع در کیش، با کابل کشیده می شوید.

کشیده شدن با قایق به واسطه سرعت بیشتری که دارد از هیجان بیشتری برخوردار است، اما با کابل به طور کنترل شده تری حرکت میکنید و برای آموزش گزینه ی بهتری است.

شاید فکر کنید که حتما باید فصل هایی که هوا گرم است این ورزش را انجام دهید. اما شما می توانید با پوشیدن وت سوت ( لباسی است که از یخ زدن بدن جلوگیری می کند) در دمای پایین هم این ورزش را تجربه کنید.

در مجموعه 4Season Club در کیش شما می توانید در هر 12 ماه سال ورزش اسکی روی آب را تجربه کنید.

هزینه اسکی روی آب

قیمت بلیط و هزینه مربی اسکی روی آب

بلیط و مربی با هزینه سانس یکی می باشد.

خرید تجهیزات اسکی روی آب

هزینه خرید تجهیزات بین 50 تا 100 میلیون تومان می باشد.

3 نکته ای که باید در این ورزش رعایت کنید!

 1. حتما باید قبل از شروع حرکات کششی انجام دهید و به اصطلاح، بدنتان را گرم کنید.
 2. باید تحت نظر مربی تمرین و یادگیری انجام شود.
 3. رعایت مسائل ایمنی

اگر شنا بلد نباشم چی؟

اسکی روی آب به طور کلی نیازی به شناگر بودن ندارد، اگر بلد نباشید بهتر است و احتمالا ترس از آب ندارید و با تسلط بیشتری وارد عمل می شود.

اما چه شنا بلد باشید چه نباشید باید از لایف استفاده کنید و لایف شما را روی سطح آب نگه می دارد.

فواید اسکی روی آب

این ورزش روی تمام عضلات بدن شما کار می کند. بیشتر فشار در این ورزش روی عضلات کمر از جمله فیله، دست ها و پای شما می باشد. پس بهتر است که از آمادگی جسمانی بالایی برخوردار باشید.

این ورزش مناسب چه افرادی و با چه سنی می باشد؟

این ورزش در جنسیت و سن محدودیتی ندارد. در حدی که فرد بتواند تعادل خود را روی آب حفظ کند بدون توجه به سن می تواند در این ورزش فعالیت کند. البته که احتمال آسیب دیدگی در سنین بالاتر بیشتر است.

البته سرعت و شدت کشیده شدن با توجه به وضعیت جسمانی فرد می تواند تغییر کند.

اسکی روی آب بانوان

بعد از چند جلسه آمادگی اسکی کردن روی آب را داریم؟

پاسخ به این سوال برای هر فرد با توجه به سابقه ی ورزشی آن متفاوت است.  اما به طور کلی در رشته  ویک برد بعد از 4 جلسه و در شاخه اسلالوم بعد از 5 جلسه به حدی از تسلط می رسید که بتوانید خود را روی آب کنترل کنید. در اسلالوم می توانید بعد از گذراندن 10 جلسه به صورت تک پا روی آب اسکی کنید. این تعداد جلسات گفته شده به صورت تقریبی است و این مدت زمان می تواند برای هر فرد متغییر باشد. اگر شما تجربه اسکی روی برف و رشته های دیگر را داشته باشید و هماهنگی عصب و عضله و تعادل خوبی داشته باشید، خیلی زودتر در این رشته به تسلط می رسید.

نتیجه گیری

در این مقاله از هزینه های این ورزش برای شما گفتیم و به این نتیجه رسیدیم که این ورزش خیلی هزینه بردار نیست. از فواید این ورزش هم می توانیم به کار روی تمام عضلات بدن اشاره کنیم. در اسکی روی آب از لحاظ سنی محدودیت وجود ندارد و هر فردی که بتواند تعادل خود را روی آب حفظ کند می تواند یادگیری این ورزش را شروع کند. این یادگیری فقط با حضور مربی امکان پذیر است و حتما توصیه می شود که تحت نظر بک مربی باتجربه فعالیت خود را شروع کنید. نیازی هم نیست حتما شنا بلد باشید. اگر چه که بلد باشید خیلی بهتر است اما به دلیل اینکه جلیقه نجات می پوشید برایتان مشکلی پیش نمی آید.

مطالب پیشنهادی

هزینه ی اسکی روی برف چقدر است ؟

بهترین برندهای تجهیزات اسکی را بشناسید

آشنایی با ۹ سبک اسکی آلپاین

به این مقاله چه امتیازی می دهید ؟
4.5/5 - (4 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *