اکثر رویدادها و مسابقات ورزشی دارای زمان خاصی هستند که بعد از آن به اتمام می رسند. مسابقاتی که با تعداد امتیازات پایان می یابند نیز تعداد امتیاز مشخصی دارند اما گاهی اوقات شرایطی پیش می آید که یک مسابقه بیشتر از حد مجاز به طول می انجامد. در این مقاله درباره طولانی ترین رقابت های ورزشی و رکوردهایی که در این زمینه بدست آمده است اطلاعاتی را در اختیار شما می گذاریم.

طولانی ترین رقابت ورزشی

طولانی ترین بازی تنیس :

در سال 2010 در مسابقات ویمبلدون بین John Eisner (جان ایسنر) و Nicholas Mahour (نیکولاس ماهور) طولانی ترین رکورد تنیس ثبت شد. این مسابقه 2 روز (11 ساعت و 15 دقیقه) برگذار شد و John Eisner توانست رقیب خود را شکست دهد. البته قطع این بازی به دستور پزشکان و برای جلوگیری از مشکلات زانو و کمر انجام شد.

طولانی ترین بازی تنیس

والیبال

در بازی بین دو تیم قطر و ونزوئلا در رقابت های لیگ جهانی والیبال سال 2017، در ست چهارم قطر توانست حریف خود را با نتیجه 45 به 43 شکست دهد که این مسابقه رکورد طولانی ترین بازی والیبال است.

 طولانی ترین رقابت ورزشی بوکس

مسابقات بوکس سبک وزن جهان در سال 1893 در کشور آمریکا برگذار شد. دو بوکسور به نام Andy Bowen (اندی بوون) و Jackie Brook (جکی بروک) به مدت 7 ساعت در 111 راند به مسابقه پرداختند و در نهایت داور رای به تساوی بازی داد که یکی از عجیب ترین و طولانی ترین رقابت های ورزشی در تاریخ است !

شدت ضربات در این رقابت به قدری قوی بود که تمامی استخوان های دو دست Brook شکسته شد و Bowen نیز با اولین مشت در مسابقه بعدی جان خود را از دست داد.

طولانی ترین مسابقه بوکس

بسکتبال

دو تیم Indianapolis (ایندیاناپلیس) و Rochester (روچستر) در سال 1951 در مسابقات بسکتبال آمریکا به رقابت پرداختند. این بازی 3 ساعت و 26 ثانیه با نتیجه 75 به 75 با پیروزی ایندیاناپلیس به اتمام رسید. این بازی دارای 6 وقت اضافه بود و 36 بار هر تیم توپ را به سمت حلقه ها انداختند. با وجود زمان زیادی این مسابقه جزو یکی از بی هیجان ترین مسابقات ورزشی بود.

طولانی ترین رقابت ورزشی شطرنج

در سال 1989 در پایتخت کشور یوگوسلاوی، شهر بلگراد مسابقه شطرنجی بین Ivan Nikolic (ایوان نیکولیک) و Goran Arsovich (گوران آرسویچ) برگذار شد و به تساوی انجامید. این مسابقه با رکورد 20 ساعت و 15 دقیقه در کتاب گینس ثبت شده است. در این بازی بازیکنان تنها 269 بار مهره های خود را حرکت دادند در حالی که در بازی شطرنج به طور معمول بیش از 2 هزار بار مهره ها ممکن است جابه جا شوند.

رکورد شطرنج جهان

پینگ پنگ

در مسابقات جهانی تنیس روی میز سال 1936 دو بازیکن لهستانی و رومانیایی به مدت 2 ساعت و 15 دقیقه به رقابت پرداختند و رکورد طولاترین رالی پینگ پنگ را از آن خود کردند.

طولانی ترین بازی کریکت

در سال 1939 در پایتخت کشور آفریقای جنوبی، شهر دوربان مسابقه ای بین دو تیم انگلستان و میزبان برگذار شد. این مسابقه یک بازی تدارکاتی بود اما انجام آن 43 ساعت ( در طی 12 روز ) به درازا کشید. این دیدار به خاطر طولانی شدن مساوی اعلام شد.

طولانی ترین مسابقه کریکت

در یک بازی دوستانه و تدارکاتی در هند دو تیم فوتبال باشگاهی این کشور در مدت زمان 35 ساعت با 626 گل یک رکورد عجیب را ثبت کردند.

اگر دانستن رکوردهای دیگر نیز برای شما جذاب است می توانید به مقاله رکورد سرعت توپ در ورزش های مختلف مراجعه نمایید و از خواندن آن ها شگفت زده شوید.
به این مقاله چه امتیازی می دهید ؟
4.9/5 - (101 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *