تی آر ایکس ورزشی است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. تی آر ایکس را می توان گفت که یک ورزش جدید است که در ابتدا در اختیار ارتش بوده است. در این مقاله برای شما از هزینه های ورزش تی آر ایکس می گوییم.

هزینه تی آر ایکس و تجهیزات آن چقدر است ؟

ورزش TRX چندان پر هزینه نیست و برای شروع آن شما فقط به یک بند TRX و سازه برای آویز آن نیاز دارید.

  • بند TRX
  • سازه
  • پوشاک
  • کفش
  • باشگاه

برای آموزش ۱۱ حرکت تمرینی تی آر ایکس این مقاله را مطالعه کنید.

بند TRX

شما می توانید بند تی آر ایکس را از قیمت 400 هزار تومان به بالاتر خریداری فرمایید.

بند تی آر ایکس

سازه تی آر ایکس

برای نصب بند شما نیاز به یک سازه دارید. این سازه ها هم به صورت آماده هستند هم می توانید بسته به نوع و متراژ مورد نیازتان سفارش دهید. قیمت سازه آماده از حدود 4 میلیون تومان به بالاتر شروع می شود. قیمت سازه متری نیز، از حدود 2 میلیون تومان شروع می شود. این سازه ها خود انوع مختلفی دارند که شامل سازه (فریم) سقفی، دیواری، ستون به ستون، مثلثی (پرتابل) می شود.

سازه مثلثی

سازه دیواری

اگر می خواهید تا این مقدار هزینه نکنید و هنوز در سطح ابتدایی این ورزش هستید و تازه شروع کردید و یا به صورت انفرادی تمرین می کنید ، می توانید از قلاب یا بست ایکس مانت X Mount نیز استفاده کنید. شما می توانید ایکس مانت را از حدود 200 هزار تومن به صورت آماده خریداری فرمایید.

ایکس مانت

پوشاک

ورزش تی آر ایکس به لباس مخصوصی نیاز ندارد و شما می توانید با یک لباس ورزشی ساده نیز شروع به تمرین کنید.

کفش

یک از دلایلی که ورزش TRX طرفداران زیادی دارد سادگی در تمرین است و شما به چیز مخصوص و خاصی نیاز ندارید. شما می توانید از کفش اسپرتی که در دسترس است شروع به تمرین کنید و اگر قصد خرید یک کفش را دارید می توانید کفش های ورزشی رانینگ که از کفش های پایه در هر ورزشی هستند خریداری کنید.

اما هزینه کفش های ورزشی ایرانی از 500 هزار تومان به بالا شروع می شود. همچنین اگر قصد خرید کفش ورزشی خارجی را دارید می توانید قیمت آن را از حدود 3 میلیون تومان به بالاتر در نظر بگیرید. این قیمت ها بسته به کیفیت و برند می تواند فرق کند.

باشگاه

هزینه کلاس های تی آر ایکس TRX را در ایران می توان چیزی حداقل حدود یک میلیون تومان به بالاتر در ماه در نظر گرفت.

باشگاه تی آر ایکس

 

به این مقاله چه امتیازی می دهید ؟
5/5 - (4 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *