کلیستنیکس را نسبت ورزش های دیگر می توان گفت که هزینه های کمتری دارد. هزینه های این ورزش به این بستگی دارد که شما بخواهید در خانه و یا در باشگاه تمرین کنید. اگر در خانه بخواهید تمرین کنید باید یک سری تجهیزات اولیه را تهیه کنید اما در باشگاه این تجهیزات وجود دارد و شما فقط پول شهریه و مربی را پرداخت می کنید.

در این مقاله ما به شما هزینه های ورزش کلیستنیکس را که شامل باشگاه، مربی، تجهیزات است می گوییم. همچنین برای آشنایی بیشتر با این ورزش می توانید به مقاله حرکات کلیستنیکس مراجعه کنید.

قیمت تجهیزات

به طور کلی می توان گفت که کلیستنیکس به تجهیزات خاصی به جز دو الی سه مورد بیشتر نیاز ندارد. که به هر آنچه در این ورزش نیاز دارید در این قسمت به آن اشاره می کنیم. البته این قیمت ها به عوامل مختلفی مانند موقعیت مکانی، باشگاه، سطح ورزشکار و مربی و… بستگی دارد.

  • پوشاک
  • کفش
  • میله بارفیکس
  • میله پارالل
  • کش مقاومتی پاور باند

پوشاک

پوشاک ورزشی برای این ورزش از موارد ضروری نیست و شما می توانید با هر لباس ورزشی که در دسترس است مشغول به تمرین شوید.

هزینه کفش

بهتر است برای تمرین یک کفش ورزشی تهیه کنید تا از یک سری آسیب های احتمالی جلوگیری کند. کلیستنیکس کفش مخصوصی ندارد و شما می توانید از هر کفش ورزشی مناسب استفاده کنید.

اگر بخواهید از کفش های ورزشی تولید ایران استفاده کنید، باید حداقل 500 هزار تومن برای خرید کفش در نظر بگیرید. همچنین اگر قصد خرید کفش ورزشی خارجی را دارید باید قیمت آن را حداقل حدود 3 میلیون تومن در نظر بگیرید. البته با توجه به برند و کیفیت قیمت ها می توانند تغییر کنند.

میله بارفیکس

از تجهیزات پایه این ورزش می توان به میله بارفیکس اشاره کرد که شما می توانید حداقل از 300 هزار تومن در حالت مبتدی در نظر بگیرید به بالاتر.

هزینه کلیستنیکس

میله پارالل

پارالل از تجهیزات اصلی کلیستنیکس است که آن را شما می توانید با قیمتی حدود یک میلیون تومن به بالاتر بسته به سایز و کیفیت،خریداری کنید.

کلیستنیکس

کش مقاومتی پاور باند

این کش را می توانید از حدود 150 هزار تومن به بالاتر خریداری کنید که قیمت آن به عرض و ضخامت کش بستگی دارد.

Calisthenics

همانطور که قبل تر هم گفتیم قیمت ها به عوامل مختلفی بستگی دارد و متغیر است.

به این مقاله چه امتیازی می دهید ؟
5/5 - (5 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *