مانند هر ورزش دیگری زمانی که می خواهید آموزش پدل را آغاز کنید نیاز به یک سری وسایل و تجهیزات دارید که اصولا این وسایل به دو دسته ضروری و غیر ضروری تقسیم می شوند. وسایل ضروری حتما باید خریداری شوند در غری اینصورت یا امکان شروع بازی وجود ندارد یا احتمال دارد آسیب ببینید و وسایل غیر ضروری برای افزایش کیفیت بازی و ورزش شما به کار می رود که نبود آن ها خللی در ورزش کردن ایجاد نمی کند. در این جا درباره وسایل مورد نیاز ورزش پدل برای شما توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

وسایل مورد نیاز پدل

در نگاه اول ورزش تنیس و پدل بسیار شبیه به هم به نظر می آیند اما این ۲ بازی تفاوت های بسیاری دارند که در مقاله تفاوت های پدل و تنیس تمامی آنها را بررسی و مقایسه کرده ایم.

راکت وسیله مورد نیاز ورزش پدل

اولین و مهمترین وسیله برای ورزش پدل راکت آن است. این راکت کاملا با راکت تنیس و اسکواش تفاوت دارد پس در هنگام خرید باید مراقب این موضوع باشید. یکی از مشخصه های راکت پدل این است که این راکت تور ندارد و جنس آن از صفحه ای گرافیتی می باشد. شکل این راکت بیضی شکل بوده و مساحت کف آن در حدود 4 متر مربع است.

راکت مناسب پدل

از دیگر ویژگی های این راکت وجود سوراخ هایی به قطر 1 سانت در صفحه آن است. طول دسته راکت پدل معمولا در حدود 20 سانتی متر و ضخامت آن 4 سانتی متر است. نکته دیگر وجود یک بند است که دور مچ بازیکن قرار گرفته تا ایمنی و راحتی فرد را افزایش دهد.

قیمت راکت های پدل بسته به کیفیت و برند سازنده آن از حدود ۲ میلیون تومان تا 20 میلیون موجود است.

توپ پدل

بر خلاف راکت که در یک نگاه می توان متوجه تفاوت آن با سایر راکت ها شد، توپ پدل بسیار شبیه به توپ تنیس است و حتی شاید گمان کنید همان توپ است اما وزن این توپ با توپ تنیس متفاوت است.

توپ بازی پدل

قیمت توپ های پدل نیز با توجه به جنس و برند آن از 150 هزار تومان تا 200 هزار تومان متغیر می باشد.

لباس و کفش

در کمتر ورزشی خرید لباس خاص آن ورزش جزو اولویت ها است. البته اگر قرار است شما پدل را به صورت حرفه ای بیاموزید و ادامه دهید بهتر است حتما یک دست لباس استاندارد خریداری کنید. اما کفش در اکثر ورزش ها جز موارد ضروری به شمار می رود که بر سلامتی شما تاثیرگذار است.

ساک ورزشی پدل

یکی دیگر از وسایلی که وجود آن چندان مهم نیست کیف است که حتما نباید مخصوص ورزش پدل باشد و شما می توانید از کیف های دیگری که دارید مانند کوله ها برای حمل وسایل خود استفاده کنید.

اگر قصد شروع این ورزش را دارید امیدواریم مقاله وسایل مورد نیاز ورزش پدل برای شما مفید بوده باشد و به درستی اقدام به خرید آن ها کنید.

به این مقاله چه امتیازی می دهید ؟
5/5 - (3 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *